KRATOM

Co je kratom?

Kratom je vyroben ze sušených listů tropického stromu Mitragyna speciosa původem ze zemí v jihovýchodní Asii, včetně Thajska, Filipín a Malajsie. Kratom je vždyzelený strom z rodiny kávy a obsahuje chemickou látku zvanou mitragynin. Kratom byl po staletí používán jako lék, který může dočasně zvýšit duševní bdělost, koncentraci a fyzickou energii. Kratom není schválen pro žádné lékařské použití a lidskou konzumaci ačkoli někteří lidé uváděli, že jej používali k léčbě chronické bolesti, úzkosti a zažívacích onemocnění.
Kratom můžete najít ve světě i pod jinými jmény: Biak, Ketum, Kakuam, Ithang nebo Thom.

Barvy kratomu

Označení kratomu vychází z barvy žilek listů rostliny.

Listy Kratomu mají jednu ze tří žilních barev: zelenou, bílou nebo červenou. Alkaloidy přítomné v těchto listech se budou lišit v závislosti na barvě žíly a místě, kde byl strom pěstován.

Listy s červenými žilkami a stonky se sbírají, když je strom zcela zralý a listy jsou připravené k trhání. Při sušení jsou udržovány na dostatečném množství slunečního světla, někdy i UV lamp. Je známo, že červené kmeny kratomu mají sedativní účinky.

Bílé lístky kratomu jsou sklizeny dříve než jiné listy stromů, což je činí intenzivnějšími. Jakmile jsou listy sklizeny, jsou sušeny uvnitř bez působení světla. Bílé variace kmenů bývají spojeny se zvýšenou energií a také s větší koncentrací a bdělostí.

Zelený kratom se sklízí, když je strom zralý, takže má tmavší zelenou barvu než bílé nebo červené variace. Tyto kmeny se suší v interiéru v prostředí s regulovanou teplotou a poté se přesouvají ven, aby se dokončilo sušení. Je považován za stimulant a může zvyšovat energii, soustředění a výdrž.

INFO: Kratom není dle legislativy ČR schváleným výživovým doplňkem, potravinou, ani léčivem a je určen pouze pro vzdělávací a výzkumné účely. Informace uvedené na našem webu slouží pouze k všeobecné informovanosti návštěvníků webu, kteří se o produkty zajímají. Informace uvedené na našem webu jsou volně dostupné na internetu.

Shopping Cart